Výroba a prodej sadby rychle rostoucích topolů

Nabízíme dva druhy sadby a to řízky a sazenice (kořenáče)

Řízky

Takto vypadají námi vyráběné řízky při expedici Výsadba ploch z topolových řízků je jednodušší a méně nákladná než ze sazenic. Samozřejmostí je perfektně připravená půda. Bohužel na internetu je spousta prodejců, kteří Vám budou tvrdit, že se dá sázet do louky a nedej bože zatloukat řízky do země kladivem. To my Vám v žádném případě neporadíme a radši Vás od výsadby odradíme - neměla by smysl. Základem je opravdu kvalitní příprava půdy, jinak nemá smysl vysazovat.

Naše řízky jsou vyráběny ručně a každý jednotlivě zvlášť. Při výrobě nestříháme více prýtů naráz ale každý jednotlivě ručně a samostatně. Díky tomu nedochází k poškození "startovacích" pupenů a je zajištěn rychlý start růstu a odrůstání plevelům, které jsou velkým konkurentem topolů v počátku. Téměř většina prodejců řízky kvůli úspoře času a financí prýty stříhá nebo řeže třeba po 5 ks naráz a tím jsou pupeny poškozeny  nebo velmi daleko od čepu (tenčí části) řízku. Přesto řízky často prodávají dráž, než jsou naše ceny. Jsme si vědomi toho, že na internetu může být napsáno cokoli, proto Vám doporučuje vyzkoušet a porovnat sadbu a přesvědčit se na vlastní oči. Další informace o topolových řízcích můžete získat v sekci O Topolech a dále odkaz Topolové řízky.

Sazenice

Naše sazenice - kořenáče Další možností výsadby Vašich ploch je za pomocí sazenic (kořenáčů). Vzhledem ale k ceně a pracnosti výsadby tuto možnost pro celou plantáž nedoporučujeme. Nejčastější využití sazenic je pro doplnění výsadby nevzešlých řízků. Samozřejmě volba sadby je na každém, toto je pouze naše doporučení. Opět je spousta prodejců, kteří Vám budou tvrdit, že výsadba sazenic je lepší, kvalitnější a bůh ví jak lepší ale je to naprosto jedno, pokud je kvalitně připravená půda a vysadíte řízky nebo sazenice, efekt na konci roku bude stejný. Zájmem těchto prodejců je opět jen vydělat, jelikož sazenice jsou podstatně dražší než řízky. Další informace a na co si hlavně dát pozor u sazenic se dozvíte v sekci O Topolech a dále odkaz Topolové sazenice.

Cena sadby rychle rostoucích topolů je stanovena v našem ceníku zde.

Také doporučujeme pročíst odkaz Časté otázky o pěstování v sekci O Topolech, jelikož informací není nikdy dost a přece jen jsou to Vaše peníze a Váš čas. Můžete také klidně napsat dotaz, který zde nebude zodpovězen nebo zavolat případně poslat telefon a rádi Vám zavoláme zpět.